Znáš taky ten pocit? Tolikrát jsi se do něčeho s nadšením pustila, chtěla se naučit něco nového a ono se to ne a ne podařit. A ty jsi pak stále a pokaždé marně hledala důvod, proč zrovna tobě se to nedaří?
Tak přesně takhle vypadaly moje začátky s pěstováním bylinek nebo zeleniny.
Naštěstí je tohle období temna už za mnou a z bylinek je teď MOJE VELKÁ LÁSKA, která nesmí v mé kuchyni chybět.
Bylinky nejenom skvěle chutnají, ale dokáží také tvou úrodu ochránit před škůdci a případnými chorobami. Nevěříš? Stáhni si můj e-book zdarma Jde to i bez chemie a zjisti, které bylinky umí takové zázraky.
I přestože jsem věnovala rostlinám čas i péči, moje bylinky vůbec nevypadaly tak, jak bych si přála. Byl na ně popravdě spíš žalostný pohled, než aby mi přinášely radost.
To bych ale nebyla já, abych se nechala hned tak odradit prvotními neúspěchy. Četla jsem články, hledala rady i fígle zkušenějších pěstitelů a sezónu co sezónu jsem se zdokonalovala, až jsem se konečně po několika letech dopracovala k tomu, že i moje bylinky jsou konečně krásné, vitální a voňavé.
Bylinky jsem chtěla pěstovat proto, abych se je naučila zpracovat a pak je mohla jednoduše využít při přípravě pokrmů, ale bohužel to většinou dopadlo tak, že když už se mi bylinky podařilo vypěstovat, stejně jsem nevěděla, co s nimi dál.
A tak jsem se postupem času naučila bylinky sušit, nakládat, mrazit a zpracovávat je jednoduchými způsoby tak, abych je pak velmi snadno mohla využít v kuchyni.
Bylinky totiž mají v kuchyni tu moc, že i velmi jednoduchý pokrm dokáží jako mávnutím kouzelného proutku pozvednout do úplně jiné chuťové dimenze.
Jsem opravdu ráda, že se mým bylinkám na záhonu i v květináčích daří, a těší mě, že je konečně umím i využít při přípravě nejrůznějších pokrmů.
Bylinky u mě vlastně nahradily všemožné kořenící směsi. Velmi často mi stačí k ochucení masa či zeleniny jen sůl a bylinky.
V jednoduchosti je prostě krása.
K tomu, aby ses do pěstování bylinek mohla pustit i ty, ti postačí i velmi malý prostor, jako je jeden záhon nebo pár květináčů na balkoně. I tak si můžeš snadno vypěstovat několik druhů bylinek, které poté velmi jednoduše využiješ při přípravě voňavých pokrmů.
BYLINKOVÉ MÁSLO
Na přípravu bylinkového másla potřebuješ jen dvě suroviny, a to MÁSLO a ČERSTVÉ BYLINKY.
Máslo necháš povolit při pokojové teplotě a poté do něj přimícháš nadrobno nasekané bylinky. Dobře promícháš a je hotovo. Právě takto jednoduché recepty mám ráda :).
Pro přípravu bylinkového másla můžete využít jakékoli bylinky. Já ti ale doporučuji zkusit
ŠALVĚJOVÉ BYLINKOVÉ MÁSLO.
Jeho příprava je opravdu snadná, ostatně jako všech receptů uvedených v e-booku Pěstujeme bylinky, ale chuť nepopsatelná. Zkus přidat trošku másla na pečenou dýni či směs zeleniny při grilování nebo třeba na domácí těstoviny a uvidíš, co bylinky dokáží.
Směle do toho, pěstování bylinek je vcelku snadná záležitost, ale jako všechno, i pěstování bylinek má své zásady.
A jelikož sama vím, jak těžké mohou začátky být, připravila jsem pro tebe kompletního průvodce pěstováním a zpracováním bylinek.
E-book Pěstujeme bylinky, je moje srdcová záležitost a snažila jsem se v něm obsáhnout vše, co o pěstování a zpracování bylinek vím.
Proto věřím, že i ty si bylinky zamiluješ a z jejich pěstování už budeš mít díky e-booku Pěstujeme bylinky vždy už jen radost.
Více rad a inspirace ze zahrady a kuchyně najdeš u mě ve facebookové skupině Zahrada a kuchyně Mámy z gruntu, ke je již téměř 5000 členů.